Sen Değiş, Dünyan Değişsin !

Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Yaprak karakteriyle tüm Türkiye’nin beğenisini kazanan Hale Caneroğlu sevenlerinin karşısına bambaşka bir yönüyle çıkıyor. Hale Caneroğlu’nun uzun yıllardır aldığı eğitimleri ve yaşantısından çıkardığı dersleri bir araya getirerek yazdığı Mutluluk Virüsü adlı yeni kitabı Destek Yayınları’ndan çıktı.

15 yıldır sürdürdüğü kişisel gelişim yolculuğunu kitap ile birleştiren Caneroğlu, oyunculuk kariyerini neden sonlandırdığını anlattığı “Sen Değiş Dünyan Değişsin” isimli YouTube konuşmasının 2 milyondan fazla izlenmeye ulaşarak, Türkiye’nin en çok izlenen TEDx konuşmalarının içine girmesiyle de dikkat çekmişti.

Her birimizin yaşamımız boyunca peşinden koştuğumuz en temel duygu olan mutluluk bu kitabı elinize alır almaz size bir virüs yoluyla bulaşacak! Kitabı okuyup anlatılan teknikleri yaşantınıza uygulamaya başladığınızda ise siz de bu virüsü bulaştıracak insanlar arasına gireceksiniz!

Hale Caneroğlu kitabında kendi hayat hikâyesinde çöküş dönemi olarak nitelendirdiği 4 yılını okurlarına büyük bir samimiyet ve açık yüreklilikle anlattı. Neden çökmüştü? Nasıl tekrar ayağa kalktı, mutlu bir yaşama kavuştu ve kendi tabiriyle mutluluk virüsünün ta kendisi oldu?

Peki, siz de bu virüsü kapmak ister misiniz? Kendi kara kutunuzu açmaya, kararınızı verip mutluluğa doğru ilk adımı atmaya hazır mısınız?

Arka kapaktan

Yaşam uzun soluklu bir serüven…
Eminim başarmak ve mutlu olmak için yapıyorsun her şeyi…
Oysa başarı hiçbir zaman tek başına mutluluk getirmez. Hayallerine ulaşmış nice mutsuzlar var bu diyarda ama değil mi?
O halde işin sırrı nerede?
Tabii ki mutlu olmayı seçmekte!
Yeter ki kararını ver!
Her an bir yerden başlamak mümkün…
Mesela bu kitapta bir virüs var.
Mutluluk virüsü…
Üstelik hızla bulaşıyor.
Tabii ki bunun için özenle izlenmesi gereken birtakım teknikler var… Seni mutlu olmaktan alıkoyan, gelişimini sabote eden, ritmini bozan faktörlere ulaşmak gerekir değil mi? O halde “Enkazın kara kutusuna ulaşalım!” derim.
Bünyesine güvenen bize katılsın. Kara kutu açılıyor!
Mutluluk virüsü kapmak an meselesi…

Hale Caneroğlu hakkında

Hale Caneroğlu, 1974 Almanya doğumlu. Samsun Anadolu Lisesi’nin ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sinema Televizyon bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi boyunca okuduğu alanda kariyer yapmaya odaklanan Caneroğlu bir yandan kamera önünde ve arkasında farklı pozisyonlarda deneyim kazanırken diğer yandan spikerlik-sunuculuk eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra kamera önünde olmaya karar verdi ve New York ABD’de oyunculuk eğitimleri aldı.

2004 yılında Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Yaprak karakteri ile tüm Türkiye’nin beğenisini kazanan Hale Caneroğlu, yaklaşık on sene kadar farklı dizilerde yer aldı, bir albüm çıkardı ve çok sayıda konser verdi. Caneroğlu ayrıca bu dönemde Galatasaray Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi’nde müzikal oyunculuk eğitimleri verdi. Tüm Türkiye’nin beğenisini kazanan Hale Caneroğlu, bunca “başarı”ya rağmen mutlu olamadı ve bunun sebeplerini anlayabilmek için kişisel gelişim dünyasına adım attı.

2004 yılının başında, kendi hayatını dönüştürmek ve mutlu olmak için kişisel gelişim dünyası ile tanıştı. Bugüne kadar dört farklı uzman ve öğreti ile, danışan olarak katıldığı, 600 saati geçen bir eğitim süreci geçirdi. 2012 yılından itibaren “HEAL YOUR LIFE” yani “HAYATINI İYİLEŞTİR” öğretisi ile çalıştı. 15 yılın sonunda geldiği noktada, tüm birikimini, ihtiyacı olan kişilere bilinçli ve doğru tekniklerle verebilmek için profesyonel eğitimler almaya karar verdi ve son 2 yılda dünya çapında saygınlığı olan 6 farklı sertifikasyon edindi.

Herkesin kendi mutluluğu ve hayallerini yaratma potansiyeline sahip olduğuna inanan Hale Caneroğlu, hayat amacını; “Mutluluğun, bireyin kendisine bağlı olduğu ve sorumluluk gerektirdiği fikrini kitlelere yayarak, insanlığı dönüşmeye teşvik etmek!” olarak tanımlıyor. Kendi mutluluğunu yaratan Caneroğlu, herkesin bunu öğrenmesini hedefliyor.

Ülkesi ve dünyadaki bakış açısını pozitife çevirmeye ve mutlu bir geleceğe olan umudu güçlendirmek amacıyla SEN DEĞİŞ DÜNYAN DEĞİŞSİN organizasyonunu kurdu ve kısa sürede birçok kurumsal firmada çeşitli büyüklükteki gruplara Kendi Tasarladığı Sen Değiş DünyaN Değişsin 4K Eğitimlerini vermeye başladı.

SEN DEĞİŞ DÜNYAN DEĞİŞSİN konulu motivasyonel konuşmasıyla YouTube’da 2 milyon izlenmeye ulaşarak, ülkemizin en çok izlenmiş ilk 5 TEDx konuşmacısından birisi oldu.

Şimdi Destek Yayınları’ndan çıkan “MUTLULUK VİRÜSÜ” isimli kitabının ve yeni açılacak Youtube kanalının heyecanını yaşıyor.

Evli ve iki çocuk annesi olan Hale Caneroğlu, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerini ileri seviyede konuşmakta.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*